Ресурсний стан

Ресурсні активності - це дії, які виходять з наших цінностей і допомагають нам залишатися в ресурсі, долаючи різні умовно негативні стани. Тобто по суті це реалізація наших цінностей у дії.

Наприклад, якщо вашою цінністю є сім'я, то її реалізацією стане проведення часу з близькими. Ресурсними активностями в цьому разі можуть стати прогулянки разом із сім'єю в парку, приготування їжі разом увечері, перегляд кіно, похід до музею, на виставку, спільні подорожі тощо, тобто якісна взаємодія з членами вашої родини. Якщо для вас сім'я не є цінністю номер один, то навряд чи ви отримуватимете задоволення і наповнюватиметеся ресурсами від проведення часу з сім'єю. Тоді ви обиратимете ресурсні активності зі списку тих, що сходяться саме з вашими цінностями.

💚 Приклад цінностей: сім'я, робота, здоров'я, друзі, подорожі, мистецтво, пізнання нового, спорт тощо.

Як працюють ресурсні активності?

Наприклад, ви перебуваєте в депресивному стані, в апатії, у вас енергетичний спад. І ви думаєте, що краще б зараз я пішов/ла полежати на дивані, подивитись на стелю і таким чином відновити свої сили. Але таким чином підняти рівень енергії неможливо! Винятком є ситуації фізичного нездужання або хвороби.

🏃‍♀️ Для того щоб енергія з'явилася, ми маємо діяти. Пам'ятаєте цю фразу: "Рух - це життя"? Коли наша енергія на нулі і ми перестаємо рухатися, нас починають атакувати різні негативні, невеселі думки. Ці думки несуть за собою неприємні емоції, які своєю чергою активують складні стани. Таким чином ми тільки ще більше зменшуємо кількість енергії та погіршуємо свій стан. Тому, щойно ми відчуваємо, що наближаємося до позначки нуль, це означає, що настав час перевірити, чи є в нашому розкладі ресурсні активності.

💡 Нагадування: ресурсні активності мають виходити з наших цінностей. Під час планування свого дня треба обов'язково, окрім робочих завдань і цілей, включати різні ресурсні активності. Вони мають легко виконуватися, це не те, що робиться без бажання і приносить втому. Вони наповнюють, заряджають і мотивують продовжувати робити їх знову.

💚 Підсумуємо: якщо ви відчуваєте, що вас атакують негативні думки і ваша енергія стрімко падає вниз, виконуйте свої улюблені ресурсні активності. Спочатку ви можете прописати в списку різні варіанти таких активностей і тримати його під рукою. Переводьте свої думки в дії!

Якщо останнім часом ви відчуваєте апатію, втрату енергії, зверніться за порадою до психологів Ор Шалом.

Матеріал підготували: Wellbeing Company